הפקות ושיווק אירועי תרבות

טל' 08-9349720  פקס 08-9349733

HOME
CONNECTING MUSIC
חשמל קלאסי
חשמל קלאסי
במאה ה- 21 אנו עומדים בפני אתגר לא פשוט- כיצד לקרב בני נוער למוסיקה קלאסית, ובכך  למעשה ליצור את קהל הקונצרטים הבא ההולך ומתמעט. האתגר הזה ניצב בפני כל מי שאומנות המוסיקה חשובה לו: מורים, מחנכים ומוסיקאים באשר הם .אנו נענינו לאתגר ומצאנו דרך ייחודית ומקורית להתמודד איתו בפרויקט שיזמנו :"חשמל קלאסי."
מטרת  הפרויקט היא לדבר עם הנער בשפה אומנותית שהם מכירים ומורגלים אליה על מנת לקרב אותם לעולם מוסיקלי ואסתטי שממנו הם רחוקים. לשם כך הקמנו את הרכב ה"ספייבורג" הכולל: כינור, ויולה, קונטרבס ותופים. ההרכב במתכונתו זו שובר את כל המוסכמות הרגילות שכן הכלים "הקלאסיים" מופיעים כאן בלבוש מודרני, אלו כלים חשמליים שמצד אחד נדרשים לטכניקת נגינה קלאסית אך מצד שני הסאונד המופק מהם מכתיב סגנון מוסיקלי עכשווי.
באופן הזה להקת "ספייבורג" יכולה לנוע בטבעיות מקלאסי לרוק ובחזרה .אם לרגע שמענו יצירה של פגניני בכינור, מיד לאחריה יופיע סולו וירטואוזי בוויולה, שבמקור נכתב לגיטרה חשמלית של אחד מהרכבי הרוק הידועים.
היכולת הזו לנוע בין הז'אנרים באה מתוך הרצון שלנו לשבור את המקובעות והסטיגמות שיש לבני נער על מוסיקה קלאסית, לפתוח אותם לסגנונות שונים וליצור בהם סקרנות ועניין גם ליצירות הקלאסיות. לא לבודד אותן באולמות קונצרטים במתכונת השמרנית אלא  להגיש אותן באופן חי ועכשווי לצד הרוק, להראות את השילוב ביניהן, את השונה והדומה שהרי בסך הכל-  הכל זה מוסיקה.
נגני ההרכב כולם מנגנים בתזמורות השונות בארץ ובעלי רקע מוסיקלי אקדמאי. הרפרטואר שבחרנו למופע כולל קטעים נבחרים מאת גדולי המלחינים: באך, ויואלדי, מוצרט, בטהובן ופגניני-  כל זה בהשפעת סגנונות רוק שונים. לקטעי המוסיקה נלווים קטעי קישור המסבירים את הקשר בין הקטעים ומדגימים את הכלים, אך עיקר החוויה במופע שלנו היא חווית האזנה כי אנו מאמינים שזה מה שנשאר לבסוף עם המאזינים, ואת זה הם לוקחים איתם. התגובות שקיבלנו בהופעות בפני נוער היו נהדרות ועודדו אותנו להמשיך בקו הזה.
 
 חברי ההרכב

גנאדי טליס נולד בעיר אודסה, אוקראינה. בוגר ביה"ס לאמנויות  "תלמה אלין". בצה"ל שירת ברביעית הקאמרית של חיל האוויר. בוגר אקדמיה למוסיקה ע"ש רובין. נגן כינור ראשון בתזמורת הקאמרית הקיבוצית.
  
בוריס רימר נולד ב אלמטה, בוגר האקדמיה ע"ש רובין בתל אביב.מנגן כויולן בתזמורות שונות בארץ והשתתף בפרויקטים של מוזיקה קאמרית בארץ ובעולם.
 
 שי פקר נולד בריגה, לטביה.  קונטרבסיסט בוגר האקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בתל אביב. השתלם בוינה, ניגן בתזמורות והרכבים באירופה. כיום עובד בקאמרטה הישראלית ירושלים ומופיע כנגן אורח ברוב התזמורות בארץ ופעיל כמפיק,  מעבד,  מלחין ויזם פרויקטים בארץ ובעולם.
 
ולדימיר קפלן  נגן כלי ההקשה . בוגר האקדמיה למוסיקה בחרקוב, אוקראינה והאקדמיה המלכותית למוסיקה בקופנהגן,  דנמרק. בעל תעודת הוראה מאוניברסיטת בר-אילן

 
 
Facebook
 gtarbut@012.net.il    גל תרבות   טל' 08-9349720  פקס 08-9349733