הפקות ושיווק אירועי תרבות

טל' 08-9349720  פקס 08-9349733

HOME
קולות
קולות
דרמה-קומית לשלושה שחקנים ורמקול אחד
 
מחזה: מיכל בלומנפלד
בימוי ועריכה: מלכה מרין
בהשתתפות: אתי קדוש, דניאל אזולאי, יפתח קמינר

 
עיצוב במה ותלבושות: מיכל יעקבי
עיצוב תאורה: אורי רובינשטיין
מוסיקה: דניאל אזולאי
עיצוב פס קול: ערן אזולאי
 
"קולות" היא קומדיה קאמרית איכותית, רומנטית, מותחת ומתעתעת, הגורמת לצופה לבדוק את עצמו ואת רגשותיו בכל רגע מחדש במהלך המופע. התעתוע המענג הזה מטשטש לחלוטין את הגבולות בין המציאות לבין העמדת הפנים והמשחק.
 
חדר בבניין נטוש בלונדון. מירי מגיעה לאודישן לתפקיד בסרט. מוטי מגיע במיוחד מהארץ כדי להופיע בפני וועדת קבלה לבית ספר לאמנות. ההמתנה מתארכת אבל אף אחד לא מגיע לקרוא להם. החדר ריק מלבד מיטת יחיד ורמקול שמשמיע קולות שונים ומשונים. הקולות מפעילים את מירי ומוטי ומשפיעים עליהם. הם מתחילים לחשוד שלא מתקיימים במקום אודישן או וועדת קבלה. המתח והחששות ביחס להימצאותם יחד בחדר המסתורי מתגברים, כשהם מתוודעים זה לסיפורה של זו.
 
האם הם בניסוי פסיכולוגי? האם  הם בני ערובה של טרוריסטים? או שאולי הגורל, או אפילו אלוהים בכבודו ובעצמו, בחרו להפגיש ביניהם? במהלך השהות המשותפת בחדר ועד לסוף המפתיע, הם לומדים משהו על עצמם, מגלים אחד את השנייה ואולי אפילו מתאהבים...
 
הרקע השונה ממנו השניים מגיעים, ההתייחסות האחרת לשאלות כמו אמונה וזהות ישראלית והמתח הרומנטי ביניהם, הם הרקע לעימותים בעלי הגוון הקומי. מערכת היחסים הנרקמת ביניהם, מאפשרת לשני הצעירים להתעמת עם הקולות החיצוניים וללמוד משהו על הקול הפנימי בתוכם, תוך שהיא מאפשרת גם לצופה להרהר על הקולות השולטים בחייו.
 
"קולות" הועלתה לראשונה במסגרת פסטיבל אביב ישראלי בתיאטרון הסימטה 2014 והפכה מאז להצלחה בימתית: קיבלה שלוש מועמדויות לפרס קיפוד הזהב (המחזה הטוב ביותר, שחקנית השנה ושחקן המשנה הטוב ביותר), ונהנית משבחי הביקורת. ההצגה השתתפה בין השאר בפסטיבל הפרינג' תל אביב ובפסטיבל "זרקור" בתיאטרון הקאמרי.
 
"מסעיר ומצחיק במיוחד". איתי אילנאי, ידיעות ת"א
"שעה מתוחכמת של שבירת פיקציות".   אופיר הילל, NRG
"הפקה מיוחדת, לא שגרתית, בעלת מתח רב...., מחזה כתוב, משוחק ומבויים מצוין. מותח, מעניין ומעורר שאלות... כדאי מאוד לראות". הבלוג של אלי לאון
מיכל שלום ,
הנדון : המלצה על המחזה 'קולות'
בשנים האחרונות עסקתי בפיתוח וביצוע תוכניות העוסקות ב'זהות ישראלית עכשוית'  בבתי ספר תיכוניים ברחבי הארץ ובצה"ל. 
כחלק מהתוכניות עסקתי לא מעט בתרבות הישראלית היחודית ובפרט ברב תרבותיות והמגוון הקיים בישראל: מגוון דעות, מגוון אמונות, מגוון מאכלים, מגוון מוסיקלי וכמובן גם מגוון עדתי ודתי.
לאור זאת צפיתי בהצגה 'קולות' שכתבה מיכל בלומנפלד.
ההצגה מצוינת ונראה לי חשוב שבני נוער תלמידי תיכון יצפו בה. 
המחזה מעלה נושאים הקשורים בזהות אישית וזהות לאומית, החיבור המיוחד בין הישראלים למרות השוני הניכר בגורמים הסביבתיים וזאת תוך סיפור פרטי על נער ונערה ישראליים הנפגשים בסיטואציה מיוחדת בחו"ל בניסיון למצוא כיוון ומקצוע, ובתוך כך בוחנים מי הם ומהם מעגלי השייכות שלהם.
המשחק מצויין , הדיאלוגים קולחים ומאוד אותנטיים כך שלעיתים נדמה שהצופה מציץ לשיחה אמיתית בין שני אנשים.
אני ממליצה בחום לצפות בהצגה ולשקול את הבאתה לבתי ספר תיכוניים כבסיס לדיון חשוב כל כך של הזהות הישראלית של בני הנוער.
בברכה ,
מיכל מלינוביץ
בעבר מנהלת תוכניות אקדמיה וקהילה בקינטיס 
מאושר ע"י סל תרבות ארצי ותרבות לישראל
מיועד לחטיבה עליונה
 
Facebook
 gtarbut@012.net.il    גל תרבות   טל' 08-9349720  פקס 08-9349733