הפקות ושיווק אירועי תרבות

טל' 08-9349720  פקס 08-9349733

HOME
תמרורי אזהרה !
הרצאות השראה למתבגרים עם יעל פפר
נושא ההרצאה: המודעות ללקיחת אחריות בחיים

יעל פפר  סופרת ומרצה שחייה 15 שנים בכת של גואל רצון לאחר שפיתה אותה ועוד עשרות נשים
במהלך   הרצאתה לבני הנוער הם נחשפים למציאות סיפורה האותנטי עם נורות אזהרה ותובנות לחיים האקטואלים של היום .
 
גיל ההתבגרות הוא הגיל בו אנחנו בוחרים ומכוונים את חיינו על פי קבוצת השווים. זהו הגיל בו אנחנו מעצבים את אישיותנו הבוגרת אל מול החברים בתיכון, סדרות הטלוויזיה שתופסות יותר ויותר מקום והרשת החברתית שמהווה חלק בלתי נפרד מהמציאות היומיומית.
האשליה שנוצרת על ידי המדיות השונות רחוקה שנות אור מהמציאות הקיימת באמת, אך על פי תפיסת עולמם של המתבגרים המציאות האלטרנטיבית היא זו בה הם חיים. מתוך אשליה זו הם מקבעים את הדימוי העצמי שלהם, רמת המקובלות שלהם בחברה, רדיפה אחר אשרור של האחר על פני העצמה פנימית ופיתוח בטחון עצמי ואותנטיות.
הרדיפה אחר לייקים, שיתופים ותגובות ברשתות החברתיות חושפת את המתבגרים ללחצים חברתיים, גדולים אפילו מבעבר. הלחצים גוררים את הנוער להתנהגויות קיצוניות, לא בהכרח נשלטות ונבחרות באופן מושכל על ידם ובוודאי לא רציונליות. כל זה רק כדי להיות חלק ולחוות את השייכות לקבוצה הגיל. הרדיפה אחר השייכות והאשרור מחברי קבוצת הגיל, מובילה אותם להחלטות והתנהגויות שעלולות להיות הרסניות לעתיד.
ההרצאה תתמקד בלמידת ההרגלים שמעכבים את ההצלחות שלנו, הישגים אל מול כשלונות, הרצון להרגיש שייכות והניצול שעומד מנגד, ה"כן" וה"לא" בחיינו – איך אני עושה בחירה מודעת, מיהם אותם האנשים שעלינו להיזהר מפניהם והיכן אנו פוגשים אותם, מניפולציה רגשית ועד כמה אנו חשופים אליה, מהו יחס מכבד בינו לבינה - קנאה (חולנית) המתפרשת לרבים כאהבה גדולה, ביתכם הוא מבצרכם - לסמוך על האחראים עלינו אנשי חינוך ועוד, מה זו כת – להרגיש שייך אבל לבד, לעמוד בלחץ הסביבתי – הפיתוי, פער גילאים ומהו טומן בחובו, פרקטיקה מעשית.
ליעל 8 ילדים מהחיים בכת זו, מרביתם מתגברים ועוברים תהליכים אלו ובהתמודדות היומיומית יעל מקנה להם כלים ומכוונת אותם, משמשת להם דוגמה בחייה בהווה מתוך עברה.
  • ההרצאות מיועדות לאוכלוסיית המתבגרים
  • ההרצאות יתקיימו בבתי הספר בשעות הבוקר או אחה"צ.
  • ההרצאות תתקיימנה בכל בתי הספר בישובים ברחבי הארץ
 
גאולה מרצון
 
Facebook
 gtarbut@012.net.il    גל תרבות   טל' 08-9349720  פקס 08-9349733